مدیکو فوم

مموری فوم قالبی

شرکت مدیکو بیش از یک دهه است که در حوزه ی فوم های پلی یورتان که در صنایع مختلفی از جمله مبلمان، کالای خواب، خودرو و… استفاده می شود، فعالیت دارد. 

مموری فوم یکی از محصولات تولیدی شرکت است که در کالای خواب، تجهیزات پزشکی، تجهیزات ورزشی و هوافضا کاربرد فراوانی دارد که در سطوح زیر به خواص آن و شماری از محصولات تولیدی شرکت اشاره می گردد.  

مموری فوم پس از برداشتن فشار، به طور آهسته به شکل اولیه ی خود برمی گردد.

این خاصیت باعث کاهش مناطق تحت فشار در بدن شده و کمک به تسکین درد می کند.از غلط خوردن زیاد جلوگیری و خواب ارام تری را فراهم می کند. 

مموری فوم به بدن شما این اجازه را می دهد تا در بهترین شرایط قرار بگیرد و به سبب آن باعث  ایجاد گردش خون بهتر در بدن می گردد.

این محصول به دما حساس است. درابتدای استفاده از بالش مموری فوم  سفت به نظر میرسد تا اینکه درپاسخ به وزن و گرمای بدن شما شروع به نرم شدن میکند و حالت بدن شمارا به خود می گیرد.

مموری فوم خام (8)

فوم کلاسیک

مموری فوم خام (4)

فوم سوپر موج

مموری فوم خام (1)

فوم موج

مموری فوم خام (7)

فوم پروانه

مموری فوم خام (2)

فوم ارگولایف

مموری فوم خام (3)

فوم ماساژور

مموری فوم خام (9)

فوم پشتی طبی

مموری فوم خام (5)

فوم دنبالچه

مموری فوم خام (6)

فوم دونات

مموری فوم ورقی

شرکت مدیکوفوم بزرگترین تولید کننده ورق های مموری فوم در ایران میباشد که میتواند در تمام دانسیته ها جهت محصولاتی مانند کفی کفش، تشک ، زین اسب ، زین دوچرخه و پدهای ویلچر از آن استفاده نمود.

مموری فوم ورقی با انعطافی که دارد باعث شکل گیری جریان خون مناسب درون عضلات و ماهیچه ها می گردد. به همین دلیل به تخلیه دردهای عضلانی و فشارهای عصبی کمک می کند. مموری فوم با پوشش دهی  صحیح عضلات و آناتومی بدن، فشار را از روی مفصل های فرد دور می کند و باعث خوابی راحت و آسوده می شود. بدون شک تمامی علاقه مندان به تشک و کالای خواب مشتاق استراحت بر روی تشک های مموری فوم دار هستند.

فوم سرد

فوم سرد از لحاظ ساختار سلولی پلی اورتان از نوع سلول‌باز می‌باشد. در مراحل تولید فوم سرد از حرارت غیرمستقیم یا دمای پایین استفاده می‌شود. این موضوع باعث بهبود عملکرد و افزایش طور عمر فوم می‌گردد.

از ویژگی‌های فوم پلی اورتان سلول باز یا تراکم پایین می‌توان به عبور دادن آب و خشک شدن سریع این فوم‌ها اشاره کرد. حفره‌های ریز موجود در این نوع پلی‌اورتان باعث عدم جذب مایعات شده و گردش هوا در آن‌ها را میسر می‌کند؛ از این رو، فوم‌های تراکم‌پایین را از نوع ضدمیکروبی تولید می‌کنند تا در برابر قارچ و کپک مقاوم بوده و دوام بالایی داشته باشند.

MDI & POLYOL

پلی اورتان که با نام پلی یورتان نیز مشاهده می شود. به دسته‌ای از مواد شیمیایی اطلاق می‌شود که از واکنش دو ماده اصلی پلیول و ایزوسیانات تشکیل می شوند که به طور گسترده در صنعت فوم، رنگ، رزین، پوشش و… کاربرد دارند.

پارچه محافظ تشک (TPU)

پارچه های TPU ضد آب ، غشای پلی اورتان ترموپلاستیک را به پارچه های اصلی مانند پارچه اسپان یا پلی استر متصل می کنند تا طیف وسیعی از مواد با عملکرد بالا ایجاد کنند که انعطاف پذیری خود را حفظ کرده و در عین حال بادوام و ضد آب هستند.

منسوجات با روکش TPUمقاوم در برابر اشعه ماوراء بنفش هستند ، می توانند در برابر شرایط آب و هوایی و محیطی شدید مقاومت کنند و در برابر سایش و سوراخ شدن مقاومت کنند.

اسفنج و ریباند

مواد تشکیل دهنده‌ی اسفنج‌ها پلی‌یول (Polyol) ایزوسیانات (TDI) و آب است. آب عنصری است که باعث انبساط و افزایش حجم ابر می‌شود.

اسفنج‌ها در ضخامت‌های مختلفی تولید می‌شوند. هرچه ضخامت اسفنج بیشتر باشد، به همان نسبت تراکم و چگالی آن نیز بیشتر بوده و در نتیجه طول عمر آن بیشتر خواهد بود. ریباند نوعی فوم پلی یورتان سلول باز است که از ترکیب اسفنج خرد شده با چسب و مواد پلی اورتان تولید می شود. این نوع فوم که در عین انعطاف پذیری بسیار سخت و مقاوم است عموما از ترکیب ضایعات ابر و اسفنج آسیاب شده با چسب بایندر، پلی ال و دیگر مواد پلیمری تولید می شود.